7 žingsniai, kaip išsaugoti kamienines ląsteles

1. Sutarties pasirašymas

Jeigu nusprendėte saugoti vaiko virkštelės kraujo kamienines ląsteles, kviečiame kreiptis į „Northway“ Kamieninių ląstelių banką bendruoju telefonu +370 800 10102 (nemokama linija) dėl sutarties pasirašymo. Sutarties pasirašymo metu būsite supažindinti su paslaugos teikimo tvarka ir jums bus atsakyta į visus rūpimus klausimus.

2. Prasidėjus gimdymui

Prasidėjus gimdymui, jūs informuojate „Northway“ Kamieninių ląstelių banką bendruoju telefonu +370 800 10102. Taip pat patikslinate informaciją, kuriuose gimdymo namuose vyks gimdymas.

3. Gimdymo namuose

Atvykę į gimdymo namus informuojate gydytoją akušerį ginekologą ar už gimdymą atsakingą akušerę apie pasirašytą sutartį dėl kūdikio virkštelės kraujo kamieninių ląstelių saugojimo. Virkštelės kraujas paimamas iš karto po vaikelio gimimo. Nei mama, nei kūdikis šios procedūros metu nepatiria jokio diskomforto ar skausmo, nes virkštelės kraujas paimamas tada, kai naujagimio virkštelė jau yra nukirpta. Labai svarbus yra surinkto virkštelės kraujo kiekis. Jeigu jis mažesnis kaip 80 ml, kamieninės ląstelės negali būti išsaugotos dėl per mažo jų kiekio terapiniam panaudojimui.

4. Virkštelės kraujo perdavimas į banką

Po virkštelės kraujo surinkimo jis supakuojamas, ženklinamas ir specialiame konteineryje perduodamas „Northway“ Kamieninių ląstelių bankui. Labai svarbu tai padaryti per 36 valandas nuo kūdikio virkštelės kraujo surinkimo. Šis laikas svarbus reikiamai kamieninių ląstelių kokybei išsaugoti.

5. Kamieninių ląstelių išskyrimas

Kamieninėms ląstelėms išskirti „Northway” Kamieninių ląstelių bankas naudoja naujausią „Sepax-2“ sistemą iš Šveicarijos. Tai visiškai automatizuota, sterili, uždara sistema, pasižyminti ypač aukštu kamieninių ląstelių išskyrimo efektyvumu ir stabilumu. „Sepax-2“ šiuo metu yra laikoma virkštelės kraujo kamieninių ląstelių išskyrimo „aukso standartu“.

6. Kamieninių ląstelių testavimas

Tam, kad kamieninės ląstelės galėtų būti išsaugotos, jos turi atitikti nustatytus kokybės reikalavimus. Todėl atliekami įvairūs laboratoriniai tyrimai: tiriamas virkštelės kraujo ir išskirtų kamieninių ląstelių sterilumas, infekcinių ligų rizika, ląstelių gyvybingumas, fiksuojamas jų skaičius ir tipas. Jei nustatoma, kad ląstelių kokybė neatitinka joms keliamų reikalavimų, deja, tokios ląstelės negali būti saugomos.

7. Kamieninių ląstelių saugojimo ir kokybės sertifikato išdavimas

Informuosime jus, kai Kamieninių ląstelių bankas gaus ląstelių laboratorinių tyrimų rezultatus. Jei ląstelės atitinka visus joms keliamus reikalavimus, parengiamas kamieninių ląstelių saugojimo sertifikatas, kuris, kartu su kamieninių ląstelių kokybę įrodančiu priedu, bus perduotas jums.