Kas yra kamieninės ląstelės ir kuo jos yra svarbios?

Kamieninės ląstelės – tai gebančios atsinaujinti, nespecializuotos ląstelės, kurios nėra iš anksto nulemtos atlikti vieno audinio funkcijos. Gebėjimas atsinaujinti ir galimybė bet kada tapti specializuotomis, pavyzdžiui, raumenų, kraujo, smegenų ląstelėmis, išskiria šias ląsteles iš kitų.

Šio tipo ląstelės dalijasi visą gyvenimą ir taip pripildo mūsų kūną tuo metu reikalingomis ląstelėmis. Dėl šių išskirtinių savybių jos plačiai naudojamos daugelio ligų gydymui, kuris sparčiai tobulėja. „Northway“ kamieninių ląstelių bankas – vieta, kuri padės išsaugoti ateities gydymui reikalingas ląsteles.

Kas yra kamieninės ląstelės

Procesas, kai nespecializuotos kamieninės ląstelės skatina specializuotų ląstelių augimą, vadinamas diferenciacija. Diferenciacijos metu ląstelė paprastai pereina keletą etapų, vis labiau specializuodamasi kiekviename iš jų.

Kamieninių ląstelių surinkimas

Kamieninės ląstelės užsimezga ankstyvojoje gyvybės stadijoje, todėl svarbu jas laiku išsaugoti. Geriausias būdas tai padaryti – kreiptis į specializuotą kamieninių ląstelių banką. Toks bankas – patogus, greitas, efektyvus būdas pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata jau dabar.

Šios ląstelės saugojamos iškart po vaikelio gimimo. Norime nuraminti – tai visiškai neskausminga procedūra, kurios metu yra paimamas virkštelės kraujas. Bene svarbiausias šios procedūros momentas – paimto kraujo kiekis, kuris, jeigu norite išsaugoti minėtas ląsteles, turi būti didesnis negu 80 ml.

Kitas reikšmingas kamieninių ląstelių išsaugojimo momentas – jų įdėjimas į specialų konteinerį ir atgabenimas į saugojimo vietą. Norint išsaugoti aukščiausią kokybę, svarbu tai atlikti greičiau nei per 36 valandas. Išsaugojus virkštelės kraują, iš jo specialiu, aukščiausios kokybės aparatu yra išskiriamos ląstelės, kurios laboratoriniais tyrimais testuojamos, tikrinama jų kokybė.

Aukščiausiais standartais besiremiantis „Northway“ kamieninių ląstelių bankas teikia išskirtinę, Lietuvoje tik šioje vietoje taikomą galimybę efektyviai išsaugoti kamienines ląsteles. Bendradarbiaujame su Lietuvos gimdymo namais, taip užtikrindami teikiamų paslaugų kokybę ir profesionalumą.

Kamieninių ląstelių bankas

„Northway“ kamieninių ląstelių bankas – šiuo metu vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje mėginiai tiriami ir saugomi toje pačioje vietoje. Šiame banke užtikrinamas greitas ir efektyvus ląstelių išskyrimas, kuris atliekamas per 24-48 valandas. Per tokį laiko tarpą nespėja suprastėti jų kokybė, o taip pat išlaikomas pakankamas ląstelių kiekis. Aukštus kokybės standartus užtikrina Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Pasitelkiant kokybės sistemą galima stebėti kiekvieną šios procedūros etapą. Visi mėginiai yra koduojami pagal tarptautinį ISBT 128 standartą, kuris užtikrina vykdomos veiklos saugumą.

Kamieninės ląstelės yra išskiriamos naudojantis profesionalia „Sepax-2“ sistema. Ji yra labai stabili, valdoma automatiškai bei itin švari. Tokią įrangą naudoja ne tik Lietuvos, bet ir kiti didžiausi pasaulio bankai. „Northway“ kamieninių ląstelių banke dirba savo sritį puikiai išmanantys profesionalai, sukaupę didelį biologijos, genetikos bei kitų mokslų žinių bagažą. Šios žinios leidžia efektyviai atlikti daugybę reikalingų tyrimų, kurie užtikrina paimtų mėginių terapinį poveikį bei kokybę.

„Northway“ kamieninių ląstelių bankas glaudžiai bendradarbiauja su gimdymo namais bei vykdančiomis mokslinius tyrimus įmonėmis (UAB „Biotechpharma“ ir kt.).

Aukščiausi kokybės standartai, dėmesys kiekvienam pacientui, efektyvumas ir naudingiausi moksliniai tyrimai – visa tai galima rasti vienoje vietoje.